Ar verta kurti savo spaustuvę?

ofsetinė spaudaKnygas ir popierių mylintiems žmonėms ofsetinė spauda visada išliks mielesniu dalyku negu elektroninis žinių perdavimus. Knyga prieš elektroninę skaityklę, laikraštis prieš naujienų portalą. Šiais laikais daugiau taškų guana skaitmeninė informacija, dėl to tiems, kieno pragyvenimas yra ofsetine spauda, darosi vis sunkiau. Tačiau galbūt kažkam ir verta turėti savo spaustuvę.

Menininkams pravartu

Kas gali norėtų turėti savo spaustuvę arba bent jau spaudos aparatą? Kai ofsetinė spauda mažais tiražais spaustuvėse yra gana brangi, tenka ieškoti kitokių spausdinimosi būdų. Menininkai dažnai sutaria, kad būtų labai smagu turėti savo spaustuvę. Galbūt joje būtų ne tik ofsetine spauda Vilniuje, bet ir risografai, šilkografija. Tačiau viskas kainuoja. Menininkai, užsiimantys vaizduojamaisiais menais, mielai turėtų savo spausdinimo aparatūrą, tačiau tik tada, jeigu kas nors ją padovanotų. Mat tiesiog nusipirkti ir turėti beveik neeksploatuojamą spaudos aparatūrą yra tikrai per didelė prabanga ne tik nepasiturintiems meninkams. Tad norint, kad kažkas atsipirktų, arba reikia gauti aparatus dovanų, arba užsiimti verslu. Tokiu atveju, ofsetine spauda reikėtų prekiauti. Tektų spausdintis ne tik savo darbus, bet ir leisti kitiems už kažkokį mokestį atsispausdinti, ko norite. Bet tada jau kiltų klausimas, ar čia tikrai yra menininko dirbtuvės, ar jau kažkas visiškai kito, gal verslas.

Tektų spausdinti viską

Taigi, dabar įsigilinkime į tokį modelį, kai būtų nusiperkamos spausdinimo mašinos saviems poreikiams. Tačiau spauda turėtų eiti įvairi, nes reikėtų priimti užsakymus. Kas būtų spausdinama? Veikiausiai daug būtų reklaminių medžiagų. Aišku, viskas priklausytų ir nuo to, kokius jūs reklamuotumėte kainynus, kokias paslaugas pristatytumėte kaip savo pagrindines. Gal kartais tai būtų vien skrajučių spausdinimas (nereikia ypatingų reikalavimų spaudos mašinai, galima ant paprasčiausių popierių spausdinti, maketas gali būti paprastas labai). O gal tai būtų ir kažkokių knygelių, bukletų spauda. Gal tektų spausdinti ir pakuotes įvairias. Tada vertėtų pas save turėti ir dizainerį, kuris leistų pageidaujamu būdu kažką sumaketuoti, sukurti norimą šabloną, kurį būtų galima atspausdinti. Taip pat tektų spausdinti ir kažkieno knygas, ir dar ką nors.

Įranga brangi

Jeigu jums reikalinga nedidelio ar didesnio tiražo spauda Vilniuje, galite greitai pamatyti, kiek tai kainuoja. Kyla klausimas, kodėl visgi tiek kainuoja pati spauda, jeigu popierius ir dažai, kurie sunaudojami gaminiui, tiek nekainuoja? Kainuoja pati spausdinimo įranga. Tam, kad būtų galima kažkokį gaminį atspausdinti, pirmiausia visgi reikia turėti tą ofsetinį spausdintuvą. Jeigu norima dar kažko gražiau – reikės ir šilkofrafijos įrenginių. Taigi, pirkdami kažkokią spaudą, kartu jūs mokėsite ir pačios įrangos kainą, tik išdalinta į labai mažus gabalėlius.

Verčiau eiti pas specialistus

Visgi, jeigu jūsų pačių poreikiams tos spaudos reikia ne taip masiškai, kad padengtumėte ja visą Lietuvą, tai nesiimkite atidaryti savo spaustuvės. Geriau pažvelkite, koks dabar pasaulis. Daugybė reklamos ir informavimo priemonių nebeturi fizinės išraiškos. Dėl to ir spausdinti reikia mažiau. O konkurencija tarp spaustuvių tikrai yra. Ar tikrai norite keliauti į tuos konkurencijos laukus ir varžytis dėl kliento? Gal geriau tiesiog patiems būti užsakovais ir sudaryti su kokia nors spaustuve nuolatinę užsakymų sutartį, gal padarys ir nuolaidą. Tada nerizikuosite, kad turite išlipti iš minuso, nereikės stengtis, kad atsipirktų visos investicijos. Tiesiog pasinaudosite kitų paslaugomis, atsispausdinsite jums reikalingas medžiagas ir turėsite viską, ko jums iš tiesų reikia. Juo labiau, kad spaustuvių Vilniuje tikrai yra, išsirinksite.