Diena prie kompiuterio

cgates

Kai interneto tiekėjai siūlo pačias geriausias sąlygas, nori nenori, tampi priklausomas nuo interneto, nuo kompiuterio. Ne išimtis ir aš – vis atsiranda daugiau tokių dalykų, kuriuos kasdien tenka pasidaryti su šiuo išmaniuoju daiktu, ir atrodo net visa diena gali praleisti būtent taip. Šiandien noriu papasakoti, kaip eina diena, įsijungus Cgates internetą, kokių naujų dalykų toje dienoje aš ranku. Taigi, tai bus mano tarsi mažas dienoraštis.

Rytas

Seniau interneto tiekėjai būtų galėję sau užsidėti rimtą pliusą – dieną dar lovoje pradėdavau su kompiuteriu. Prabusdavau ir pirmiausia,

ką padarydavau – įsitraukdavau kompiuterį pas save. Dabar mano dienotvarkė bent šiek tiek pasikeitė, ir ji jau nebėra taip stipriai žalinga mano visam gyvenimui. Dabar atsikėlusi aš pirmiausiai nueinu į dušą, o tada padarau mankštas stuburui. Ir tik po pusvalandžio sporto aš vėl einu į dušą, pasidarau tą dievišką puodelį kavos ir – pradedu savo malonųjį rytą. Taip… Pirmiausiai man TEO ar kuris nors kitas internetas (prie kurio pavyksta prisijungti) atverčia mano mėgstamus portalus. Tai dažniausiai yra žinių portalai, o žinias pagal raktažodžius aš prenumeruoju per Google News aplikaciją, kuri leidžia patenkinti savo žinių troškimą, nė karto kaip nors bjauriai nepataikant ant bulvarinių skaitinių. Taigi, interneto paslaugos man tampa aktualios maždaug už valandos nuo tada, kai praplėšiu akis.  Skaitau apie valandą, kol tikrai gerai pasitenkinu savo smalsumą.

Kelionė

Tada keliauju į darbą. Kartais internetą pasijungiu tiesiog per savo išmanųjį telefoną ir Ommintel ryšį. Tenka važiuoti autobusu, bet aš įsivaizduoju, kad tai metro – visada labai mėgau metro, gaila, kad Lietuvoje jo taip ir neatsirado. Taigi, skaitau žinias toliau. Paprastai tas paskaitymas per pusryčius jau būna kažkiek užkabinęs, ir kažkurias žinias būna metas perskaityti iki pabaigos. Man visada sekdavosi susirasti pačius ilgiausius straipsnius, kurių net per pusvalandį kelio nespėdavau perskaityti…

Diena darbe

Diena darbe prasideda elektroninių paštų tikrinimu. Bet aš tikrai mėgstu šią rutinos dalį – tai kažkokia pradžia, kažkoks tvarkingumas. O gal tas malonumas yra ir dėl to, kad dar visa diena prieš akis – tu matai, kiek pranešimų žmonės tau prisiuntė į paštą, žinai, kad tuoj kažkuriuos suredaguosi ir išpublikuosi, taip pat žinai, kad kai kurie skirti visai ne tau, o kitam redaktoriui, tačiau dar turi laiko, kad užmestum akį ir ten. Taip pat įsijungiu ir savo asmeninį el. paštą, socialinį tinklą. Visa tai pasižiūriu – kas kur gero. Kažkur verda pokalbiai apie „Meganet“ ryšį, o aš tokio net nesu girdėjusi… Įninku į savo darbus, ir dirbu iki pat vakaro, jeigu reikia, dar nubėgu kur nors į miestą padaryti trumpo reportažo. Geromis dienomis, darbą baigiu laiku, blogomis dienomis – dirbu viršvalandžius.

Vakaras

Vakare niekada neinu namo. Einu į kavinę, ten taip pat tempiuosi savo kompiuterį, kur su puodeliu brandžios kavos sėdžiu ir žiūriu linksmas naujienas internete. Per Balticum turbūt jau rodo mano mėgstamą laidą, bet jeigu aš dar ne namie, vadinasi, čia turiu nuveikti kažką malonesnio. Gal reikia akcijų puslapiuose nusipirkti naujus aulinukus, o gal angliškai atrašyti draugui į Ameriką. Tikriausiai kažkas visai malonaus ir gana neįpareigojančio. Taigi, vakaras be interneto tampa taip pat tiesiog neįmanomas. Kai galiausiai dar susitinku su keliais draugais, išgeriu kažko skanaus, o paskui parsirandu namo – tada per „Spotify“ klausau muzikos, kurią dievinu. Kol užmiegu. Visa diena su internetu ir su kompiuteriu praėjo puikiai.