Išvyka savaitgalį – stiprus smūgis rutinai

savaitgalio kelionesVisi jūsų savaitgaliai vienodi? Nebežinote, kaip gelbėtis nuo nuotaiką juodinančios rutinos? Pagalvokite apie savaitgalio keliones autobusu. Tai – tobulas sprendimas ir senjorams, ir romantikos išsiilgusioms porelėms, ir adrenalino fanatikams. Priklausomai nuo poreikių, galite keliauti į pasirinktą gražų Lietuvos kampelį arba į kitą šalį.

Kodėl gera keliauti savaitgaliais?

Ilgomis atostogomis gali džiaugtis ne visi žmonės. Poilsį nelengva suderinti su neprognozuojamu papildomų darbų antplūdžiu, šeimyninėmis pareigomis ir rūpesčiais. Tačiau šios kliūtys netenka didelės poveikio dalies, jei keliaujama ne visą savaitę, o vos kelias dienas. Taigi, vienas svarbiausių savaitgalinių turų privalumų yra lengvas veiklos suderinimas. Juk atrasti bent vieną laisvą savaitgalį per metus gali visi šeimos nariai, draugai ir kolegos.

Be to, patikimų kompanijų, pavyzdžiui, Novaturo savaitgalio kelionės yra puikus sprendimas, kai norisi išvengti visų problemų. Tam, kad iškeliautumėte į kitą Lietuvos kraštą ar net kitą valstybę, nereikia niekuo rūpintis. Patyrę pažintinių kelionių organizatoriai sudaro įdomų ir originalų maršrutą, o poilsinių savaitgalių specialistai atrenka pačius jaukiausius SPA malonumų centrus. Neretai tokių kelionių metu galite pamiršti rūpesčius dėl nakvynės, maitinimo ar draudimo.

Dar vienas rimtas privalumas – ekonomiškumas. Net jei negalite sau leisti ilgų ir prabangių atostogų, pasilepinti savaitgalį tikrai nesunku. Tokių kelionių kaina prasideda vos nuo 10–15 eurų. Nuosekliai dairantis pigios savaitgalio keliones galima lengvai suderinti skirtingus poreikius ir nenuskriausti piniginės. Dėl šių priežasčių savaitgalinėmis išvykomis vienodai džiaugiasi ir senjorai, ir studentai, ir šeimos su vaikais, ir tiesiog pavargusieji nuo darbų gausos.

Kelionių tipų paslaptys

Pažvelgę į kelionių agentūrų pasiūlymus, galite rimtai nusistebėti įvairove. Savaitgaliai tinkami ir tingiam poilsiavimui pajūrio kurorte ar SPA centre, ir energingam pasivaikščiojimui po žymiausius, seniausius vienuolynus, ir nepamirštamoms vandens pramogoms artimoje šalyje. Tam, kad susigaudytumėte, verta žinoti apie skirtingus kelionių tipus.

Dažniausiai pasitaikančios savaitgalio keliones autobusu yra pažintinio pobūdžio. Vos per 2–3 dienas galite pažinti gražiausias mūsų šalies arba aplinkinių valstybių: Estijos, Latvijos, Lenkijos vietas. Netrūksta ir pasiūlymų keliauti į tolimesnes šalis, tačiau jos greičiau pasiekiamos lėktuvais. Tokie turai yra itin universalūs, tinkami keliautojams nuo 16 ar 18 metų.

Kitas dažnas trumpų kelionių tipas – poilsinės. Įsivaizduokite savaitgalį be jokių rūpesčių. Jo metu jūsų kūną lepina geriausi masažo, SPA ir gydomųjų procedūrų specialistai, siela atsigauna klausydamasi malonių gamtos garsų ar muzikos, o jėgas papildo gardžiausi šalies patiekalai. Vakare galite galutinai atsipalaiduoti minkštoje lovoje, o ryte vėl tęsti procedūras. Tokios savaitgalio keliones pasirinkimas rekomenduojamas ir tuomet, jei norite pabėgti nuo miesto šurmulio, pasimėgauti saulės voniomis netolimo užsienio kurorte.

Savaitgaliais galite pasidžiaugti ir nuotykiais. Jūsų laukia slidinėjimas kalnuose, šiurpių užsienio miestų požemių pažinimas, pašėlę atrakcionai ir festivaliai. Net savaitgalio kelionė į Paryžių gali tapti energijos užtaisu. Juk šis miestas skirtas ne tik romantikams. Taigi, tereikia pasirinkti norimą veiklą ir maršrutą.

Dar viena trumpų kelionių rūšis yra susijusi su šventėmis. Tai – neeilinės išvykos, dažniausiai organizuojamos norintiems pasitikti Naujuosius metus, Kalėdas, Velykas ir kitas svarbias datas užsienyje. Tokias savaitgalio keliones autobusu galite drąsiai dovanoti kitiems – ji neabejotinai palieka nuostabių prisiminimų.

Tam, kad paprastas, lengvai nuspėjamas savaitgalis taptų vienu pačių gražiausių, reikia visai nedaug. Gera kompanija, patikima agentūra ir tinkamai pasirinktas maršrutas – derinys, dėl kurio rutinai ir blogai nuotaikai neliks jokių šansų.