Kai svoris auga dėl skydliaukės sutrikimų

skydliaukes tyrimasKai pamatome apkūnesnį žmogų, retai kada pagalvojame, kad jam būtent neigiamas skydliaukes tyrimas nulėmė jo tokią išvaizdą. Pirmiausiai galvojame, kad čia tai rajūnas, šis žmogus tikrai mėgsta pavalgyti, o jo partneriui turėtų būti gėda, kad antra pusė taip savimi nesirūpina. Tačiau iš tiesų, juk yra ir tokios sąlygos, kai prastas  skydliaukes tyrimas nulemia kur kas daugiau, negu gali įsivaizduoti. Asta pasakoja savo istoriją.

 Asta, kaip nutiko, kad nusprendei, jog tau išvis reikalingas skydliaukes tyrimas Vilniuje?

 Man mama pasiūlė pasidaryti šitą tyrimą. Jau kuris laikas išgyvenau daug streso. Buvo problemų ir darbe, ir namuose, šeimoje. Griuvo santykiai,  nesisekė karjeroje, nes dėl pasikeitusios valdžios buvo daug sunkumų, kitoks požiūris į mane. Žodžiu, kai labai iš arti žiūri, atrodo, labai daug problemų. Jeigu  vertini viską ir kitų žmonių atžvilgiu – na toks atrodo eilinis gyvenimas, su savomis problemomis. Bet esmė ta, kad aš nebuvau ramių nervų, aš tikrai dėl visko labai išgyvenau. Net nebūčiau pagalvojusi, kad man vėliau viskas taip atsilieps, kad bus reikalingas  skydliaukes tyrimas.

 Taigi, pirmiausiai pastebėjau nuotaikų kaitą. Anksčiau tik per PMS jausdavau tokius simptomus, kai be galo vargindavo triukšmas, negalėdavau be ausų kištukų išeiti į lauką, nes atrodydavo, mašinų pravažiuojančių garsas – lyg pjūklas pjauna man galvą. Tačiau taip pat jaučiausi ir labai pikta, nervuota, kai norisi tiesiog išmesti modemą per balkoną, jeigu jis neveikia, o beje, kartą taip ir padariau. Ėmė ir santykiai šlyti. Taip pat atsirado keistų pakitimų menstruacijose. Jos pasidarė nereguliarios, taip pat labai skausmingos, pradėjau alpti iš skausmo. Galiausiai pamačiau, kad kažkodėl labai tinsta krūtys – vėl buvo aišku, kad čia kažkas darosi su hormonais. Per visą šį streso laikotarpį taip pat dar ir sugebėjau priaugti 12 kilogramų, kurie mane dar labiau pykdė. Jau ir taip nesiseka, tai dar ir sustorėjau. Kartą mama pamatė, kad aš valgau labai nedaug, kaip visada. Ji paklausė, ar aš visada taip valgau, atsakiau, kad taip. Jeigu nesilaikau dietos, kada valgau dar mažiau, tai valgau visada taip. Tada ir pasakė, kad mano nauja kryptis turėtų būti  skydliaukes tyrimas Vilniuje. Ji mane užrašė pas labai gerus specialistus ir jau kitą savaitę ėjau išsitirti.

Ir ką sužinojai?

 Pirmiausiai sužinojau gerąsias naujienas, tai, kad  skydliaukes tyrimas kaina buvo mažesnis nei paprastai. Visų pirma, ten ėjau pas pažįstamus, antra, kaip tik tą savaitę buvo  skydliaukes tyrimas akcija. Taigi, dvigubai sutaupiau. Žinote, nekenčiu eiti į valstybines poliklinikas. Ten nėra jokios sistemos, visi tiesiog stovi, amžinai rėkia ant tavęs, negali sulaukti tos savo eilės, nes jos išvis tarsi nėra. Todėl man buvo daug geriau nueiti pas privačius gydytojus. Visada taip eidavau, taip pat ėjau ir šį kartą. O blogoji naujiena buvo ta, kad mano tyrimai labai blogi. Pasirodo, mano svoris augo, mano nuotaikos keitėsi ir buvo visi kiti hormonų svyravimai dėl skydliaukės uždegimo, kuris buvo lėtinė sutrikimo išraiška.

Tai kaip dabar tvarkaisi?

Dabar man paskirtas gydymas, teko ir endrokrinologiniame skyriuje pagulėti. Bet jau tikiu, kad greitai viskas pagaliau atsistatys į vėžes. Gali būti, kad visą gyvenimą turėsiu vis tiek kažkokių problemų su skydliauke, bet bent jau ne tokių didelių, kokių turėjau, kai nežinojau, kad sergu.