Ko tikėtis iš slidinėjimo kelionės pirmą kartą

slidinėjimo kelionėsJeigu pirmą kartą sudomino slidinėjimo kelionės, galite susidaryti klaidingą įspūdį, kol dar patys joje nebuvote. Noriu papasakoti apie savo patirtį, nes planuojant tokią kelionę, apie daug ką net nebuvo tekę pagalvoti, todėl tai man buvo vienokios ar kitokios staigmenos.

Pasirinkimų gausa ir įvairovė

Pirmas dalykas, su kuriuos susidūriau nutarus, kad reikėtų pabandyti slidinėti, buvo pasirinkimų gausa. Nuostabu, kaip daug teko dairytis po portalus, ir matyti, kad slidinėjimo pasiūlymai pasipylė kaip iš gausybės rago. Ką rinktis, kur keliauti? Italijos Alpės ar Gruzijos Kaukazo kalnai? O gal kaimyninė Lenkija? Iš kur žinoti, kur geriau? Ar kalnai visur vienodi, ar skirtingi? Ar yra slidinėjimo kurortai, laikomi prestižiniais, o kiti prastais? Beieškant informacijos nieko nesupratau. Tik kelis kartus paslidinėjus paaiškėjo, kaip viskas yra. Ogi visi kurortai iš esmės yra geri, kadangi slidinėjimo kelionės niekada nebūna pigios ir niekada nebūna žemiausios klasės pramoga. Tai beveik visada yra prabangus malonumas, ir jis leidžia žmonėms patirti puikius įspūdžius. Kuo skiriasi kurortai ir šalys? Paprastais dalykais. Kur  bus kokia trasa – sužinai tik nukeliavęs. Čia nėra tokių dėsnių ir logikos kaip, pavyzdžiui, mąstant apie klimatą, kuris visame pasaulyje paklūsta tam tikriems bendriems dėsniams. Ne, slidinėjimas yra kas kita. Panašiai kaip paplūdimiai – visur jie skirtingi ir tai nėra sujungta į loginę seką. Taigi, galiausiai, kyla klausimas, kodėl žmonės važiuoja būtent į tam tikrą šalį? Paaiškėjo labai banalus atsakymas. Nes jie tiesiog šiaip nori į vieną ar kitą šalį. Juk tokios kelionės neapsieina vien tik pačiu slidinėjimu. Juo labiau, jeigu tai slidinėjimas su vaikais. Tenka kažkiek pakeliauti ir po pačią šalį. Tad jeigu tos pačios išvykos metu nori ir pačiuožinėti, ir atsikąsti gerų itališkų picų, keliauji į Italiją. Jeigu nori išgirsti balsingą lenkų kalbą – keliauji pas kaimynus. Jeigu nori paragauti gruziniškos duonelės – šauni į Gruziją. O ir slidinėjimas kaina skiriasi šiek tiek kurortuose, tačiau labai nežymiai. Didesni skirtumai yra apskritai visoje šalyje.

Tai iš tiesų baisu

Jeigu atrodo, kad visa baimė išgaruos, vos nuvyksite į kurortą, o dabar namuose dar drebinate kinkas ir neįsivaizduojate, kaip išdrįsite užlipti ant slidžių, tai metas priimti tiesą – ten nebus geriau. Ten bus tik dar baisiau. Bus baisu prieš čiuožiant, kol čiuošite ir kai nučiuošite, nes žinosite, kad čiuošite vėl. Tačiau ta baimė sukuria adrenaliną, o jis yra ir savotiškai maloni medžiaga.

Slidinėjimo apranga

Kitas man aktualus dalykas prieš iškeliaujant į pirmąją slidinėjimo kelionę buvo apranga. Kokie turi būti slidinėjimo batai, ar slidinėjimo šalmai duodami ten vietoje, ką pasiimti, o ką tikėtis nuomotis. Na, turbūt pagrindinė taisyklė čia turėtų būti tokia, kad ta apranga išvis visada yra kažkokia beveik netinkama, jeigu ji jūsų asmeninė ir nėra specialiai pritaikyta būtent slidinėjimui. Mat, pasirodo, slidinėjimas turi būti tik tada vykdomas, kada turite specializuotą aprangą. Gali būti, kad jūsų nusipirkta apranga pigiausia ar batai iš lietuviškų pigiausių parduotuvių, neatitiks standartų. Todėl gal jums bus šalta arba drėgna, arba šiaip nepatogu. Visada pirmą kartą geriausia išsinuomoti aprangą, batus, šalmą kurorte. Tada žinosite, kokia ji turi būti, galėsite nusipirkti jau žinodami, ką renkatės. Nors ta nuomos kaina ir galbūt bus perpus atitinkanti kostiumo kainą, kurį pirksite Lietuvoje.