Testas: kaip tave apibūdina knyga

Knyga

Knyga

Ar kada nors pagalvojai, kad būtent knyga, kurią mėgsti, kurią pasirinktum pirmąją – gali apibūdinti, nusakyti tavo charakterį? Taip tikrai yra. Štai trumpas testas, pagal kurį knygos tau padės atsakyti kas esi, koks žmogus esi.

  1. Kokia knyga tau labiausiai patiko vaikystėje?

a)      Vaikystėje tau patiko ilgi ir sudėtini romanai, kurių tėvai neleisdavo skaityti. Pavyzdžiui, Žiulio Verno, Čarzo Dikenso ir pan.

b)      Skaitei pasakas ir vargo nematei: Bremeno muzikantai, Trys paršiukai, Lapė ir vilkas.

c)       Mėgai vartyti spalvotas Disnėjaus knygeles. Nė vienos knygos neperskaitei, nes tingėjai, bet patiko gražios iliustracijos.

d)      Labai įtraukdavo keistas stebuklinis pasaulis, pavyzdžiui, knyga „Alisa stebuklų šalyje“, „Spragtukas“, „Katino Murklio užrašai“ ir kt.

  1. Kur dažniausiai skaitai knygas?

a)      Tiesą sakant – visur. Ir kur tu tik neskaitai, kur pasisuksi – knyga. Ir troleibuse, ir tarp darbų, ir laisvalaikiu namuose, ir oro uoste, visur, kur tik randi būtų įkišti knygą į dienotvarkę.

b)      Dažniausiai knygomis kamšai laiką, kurį reikia kažkaip prastumti. Knyga internetu užsisakyta, o skaitai ją tarp paskaitų, laukdamas autobuso ar lėktuvo, kitu laisvu laiko knygų į rankas neimi.

c)       Nesvarbu kur, bet labiau, kada. Knygos internetu perkamos tavo gyvenime tik tada, kai jos būtinos. Nelabai skaitai tekstų. Mėgsti visokius dailius albumus, praverti kartais žurnalus pas kosmetologę eilėje belaukdamas, paveikslėlius pažiūri.

d)      Tau labai patiko knyga „Du gyvenimai“, iš tiesų, tau patiko ir daugiau knygų. Kur jas skaitai? Paprastai ten, kur galima pabėgti nuo realybės. Kur gali pasislėpti nuo visų žmonių akių ir ramiai mėgautis knygų teikiama palaima.

  1. Kokios knygos tau dabar atrodo kaip vienos geriausių skaitytų?

a)      Tau patiko knyga „Svetimautoja“, tai pat tokie klasikiniai geros literatūros šedevrai, kaip Hemingvėjaus „Fiesta“, Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“, Andriaus Tapino „Vilko valanda“, Pamuko „Nekaltybės muziejus“, taip pat knyga „Dingusi“. Skaitytinas knygas dažniausiai pasirenki atsižvelgdamas į vyraujančias kritikų išsakytas nuomones. Pasikliauji ne perkamiausiųjų dešimtukais, o geriausių knygų rinkimais ir pan.

b)      Gali pagirti praktiškas ir naudingas knygas. Tau patiko knyga „Paslaptis“, nes ji suteikia daug įkvėpimo, taip pat neatsisakytum ir dar kartą skaityti „Da Vinčio kodą“, nes buvo ir įdomu, ir daug visko sužinojai.

c)       Esi visiškas praktinis knygų skaitytojas. Jei tu moteris, iškart pasakysi, kad nuostabi knyga – „Spintologija“. Dar daugiau liaupsių galėtum išsakyti tokiam kūriniui, kaip knyga „Tobulas kunas“.  Juk nori ne tik turtingos dvasios, sielos, bet ir gražaus kūno. Taigi, nereikia stebėtis, kad nori gražiai atrodyti.

d)      Esi kaip ir vaikystėje, taip ir dabar mistikos mėgėjas. Nepaprastai patiko Bolanio „Čilės noktiurnas“ ir kitos knygos, taip pat „Hario Porterio“ knygos, žinoma, Tolkieno visos fantastikos („Žiedų valdovas“, „Hobitas“) – nepalyginamai geriau negu filmas. Pavyzdžiui, knyga „Moters magijos mokykla“, tavo nuomone, nelabai atitinka realybę, pavadinimas prasilenkia su turiniu. Tačiau magiją, kuri yra įleista į romano siužetą, tau tikrai patinka rasti.

Pagal tai, kokių atsakymų surinkai daugiausiai, gali pasižiūrėti, koks esi tipas:

A – Tu esi tikras knygų rijikas, skaitai viską, tavo akys negavusios pakankamai teksto per dieną, tikriausiai susirgtų kokia nors liga.

B – Tenkiniesi tuo, kas yra ant bangos. Dažniausiai tingi labai ilgai ieškoti, todėl pasikliauji draugų rekomendacijomis, įvairiais TOP dešimtukais.

C – Skaityti nemėgsti, daug stipriau tave veikia vaizdas, galbūt net su tuo sieji savo gyvenimą.

D – Turi išskirtinį išlavintą skonį.