Užtikrinti įspūdingą slidinėjimą – paprasta

slidinejimasTie, kurie ruošiasi slidinėti pirmą sykį, nerimauja dėl daugybės dalykų. Tai suprantama: juk slidinėjimas ne tik smagi, bet ir rizikinga, daug kainuoti galinti pramoga. Tačiau daugybės pavojų išvengti labai paprasta. Patyrę keliautojai mielai dalijasi patarimais, kaip kelionės planavimą ir pačias atostogas paversti išties išskirtiniais prisiminimais.

Linksmybės priklauso nuo šalies

Nusprendus išmėginti slidinėjimą pirmiausia reikia nuspręsti, kur tai daryti. Dauguma patyrusių slidinėtojų pataria atkreipti dėmesį ne tik į pradedantiesiems skirtų trasų būklę. Tačiau svarbi ir ji. Todėl retai kuomet rekomenduojama linksmybes ant slidžių pradėti Lietuvoje. Mūsų šalyje trasa dažnai būna slidi, nelygi, tad padidėja traumų tikimybė. Be to, čia tenka ilgiau laukti eilėse.

Jei trokštate ne tik slidinėti, bet ir mėgautis nuostabiu vaizdu, itin verta rinktis užsienio šalis. Tokiu būdu galite lengvai suderinti naujos šalies pažinimą ir kitas pramogas. Tad jei slidinėjimas nesisektų ar pabostų, visuomet būtų alternatyva. Keliautojai romantikams pataria apsilankyti Prancūzijoje. Jų teigimu, slidinėjimas prancūzijoje pasižymi išskirtiniais vaizdais ir jaukumu. Čia kone kasdien šviečia saulė, o kurortuose gausu kavinių, restoranų, muziejų. Galite apsigyventi šalia kalnų esančiuose pensionatuose – ten tylu ir ramu, tad poilsio niekas netrikdys.

Dėmesio taip pat vertas slidinėjimas austrijoje. Ši šalis – tikras slidininkų rojus. Ji arčiau Lietuvos, tad ir kelionė kainuoja mažiau. Be to, Austrijoje trasos prižiūrimos ypač kruopščiai, o pradedantieji gali džiaugtis informacijos gausa. Mažiau patyrusiems keliautojams verta apsilankyti ir Gruzijoje. Tai – ne tiek daug dėmesio sulaukianti šalis, todėl žmonių trasose gerokai mažiau. Slidinėdami galite mėgautis ne tik puriu, minkštu sniegu, ant kurio nebaisu nukristi, bet ir kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu.

Jei svajojate apie dar jaukesnę aplinką, draugiškus žmones ir saugumą, verta vykti į Italiją. Čia slidinejimas griežtai prižiūrimas specialių darbuotojų. Jie negailėdami baudžia visus, kurie prasižengia aiškioms taisyklėms. Toks griežtumas gali gąsdinti, tačiau jis užtikrina gerokai mažesnę nelaimingų atsitikimų riziką. Be to, neprilygstamas italų linksmumas pajuntamas vos išėjus iš trasų. Taigi, tinkamai pasirinkę šalį galite būti ramūs dėl didžiulės nuotykius užtikrinančios kelionės dalies.

Kai norisi ir komforto, ir geros kainos

Kaina ir patogumai – taip pat labai svarbios atostogų dalys. Net ir slidinėjimas gruzijoje, kur apsilanko ne tiek jau daug žmonių, gali kainuoti nemažai. Juk galutinę kainą sudaro ne vien kelionės lėktuvu, autobusu ar savo automobiliu išlaidos, kelialapis bei viešbučio paslaugos. Svarbu įvertinti ir maitinimo, specialios aprangos kainą.

Tačiau patyrę slidinėtojai pataria nesutrikti ir pasinaudoti keliais taupumo patarimais. Pavyzdžiui, į kelionę lėktuvu neverta imti slidinėjimo aprangos. Ji užima daug vietos, o papildomi lagaminai kainuoja. Geriau tokią aprangą išsinuomoti pačiame kurorte. Sumažinti išlaidas galite ir pasirūpinę maistu. Net jei jūsų laukia slidinėjimas italijoje su gurmanišku vyno degustavimu, į kuprinę galite įsimesti dešros, sūrio, duonos ir kitokių produktų. Jei išalksite slidinėjimo metu, toks kuprinės turinys bus labai naudingas ir padės sutaupyti.

Tam, kad slidinejimas nepaplonintų piniginės, verta keliauti apdairiai pasirinktu laiku. Kalnuose esama dviejų sezonų – „high“ ir „low“. Pirmuoju kurortai sulaukia daugybės žmonių, nes trasos yra nepriekaištingos būklės. Tokiu metu keliauti brangu. Geriausia slidinėti paskutinę ar priešpaskutinę prastesnio sezono savaitę – tuomet žmonių mažiau, kainos gerokai patrauklesnės, o trasos nedaug kuo skiriasi nuo „high“ sezono.

Pirmą sykį atsistojus ant slidžių gali būti nedrąsu. Todėl nereikia bijoti prašyti instruktoriaus ar kito patyrusio slidinėtojo pagalvos. Nors slidinėjimas patinka ne visiems, tokią pramogą išmėginti tikrai verta. Juk ne veltui kai kuriems tai – gyvenimo aistra nuo mažens iki pat garbaus amžiaus.